Využijte akční nabídku splátek!

ŽÁDEJTE O PŮJČKU

Časté dotazy

Kolik se může půjčit?

Půjčit se dají částky od dvaceti až do 600 000 Kč.

Jakým způsobem se sjednává půjčka?

O půjčku nejlépe požádáte pomocí online formuláře a po vyplnění ho odešlete. Posléze dojde ke kontaktu ze strany poskytovatele. Dohodnete se na osobní schůzce, kde se bude podepisovat smlouva a předávat peníze v hotovosti (dají se také převádět na váš bankovní účet). Sami můžete sdělit, jaké si představujete měsíční splátky a kolik let hodláte splácet.

Je potřeba mít stálý příjem?

Ano. Žadatelé o půjčku musí mít pravidelný příjem od zaměstnavatele nebo z podnikání.
Příjem musí být v dostatečné výši – po odečtení životního minima a případných dalších splátek na půjčky vám musí zůstat dostatečná suma k pokrytí dohodnutých měsíčních splátek. Jestliže vám chodí výplaty na některý z účtů u České spořitelny, nebude nutné dokládat potvrzení o průměrném příjmu. U půjček o částkách nad 300 000 Kč dodáte 2 výpisy z účtu, kam chodí vaše výplaty. Půjde o jeden výpis za poslední měsíc a za období před šesti měsíci. Konkrétně například předložíte poslední výpis z března a ze září.

Jak je to s ručiteli?

Pro půjčku od České spořitelny nebudete potřebovat žádné ručitele. Nemusíte shánět žádné osoby, které se zaručí za splácení vaší půjčky.

Je půjčka od České spořitelny dostupná také pro podnikatele?

Ano, jsou nabízeny i půjčky pro podnikatele. K žádosti o půjčku budou dokládat úředně potvrzené daňové přiznání za poslední završené zdaňovací období. Dodají také doklady o zaplacení daně a oprávnění k podnikání.

Na co si mohu půjčit peníze?

Na cokoliv, u půjčky se nezkoumá účel použití. Jedná se o neúčelovou půjčku.

Kdo se může stát žadatelem o půjčku u České spořitelny?

Půjčku si může vzít každý plnoletý občan České republiky a cizinec s povolením k trvalému pobytu na území České republiky. Je nutný trvalý příjem.

Potřebují se k vyřízení půjčky nějaké doklady?

K úspěšnému sjednání půjčky u České spořitelny budete potřebovat jeden doklad totožnosti (cestovní pas, občanský průkaz). Rovněž musíte sehnat potvrzení o výši vašich příjmu od zaměstnavatele, když vám nechodí výplata na účet u České spořitelny. U půjček nad 300 000 Kč potřebujete dva výpisy z účtu, kam vám posílají plat.
U podnikatelů se vyžaduje úředně potvrzené daňové přiznání za poslední zdaňovací období. Dále doklady o oprávnění podnikat, doklad o zaplacení daně a čestné prohlášení s vyjádřením k aktuálnímu stavu závazků vůči orgánům státní správy a zdravotním pojišťovnám.

Kdy získám půjčené peníze?

Peníze jsou k dispozici ihned po podpisu smlouvy – v hotovosti. Dají se také převádět na váš bankovní účet.

Kolik budu splácet na půjčku od České spořitelny?

Výši splátek na půjčku si můžete určit sami, ale splátka musí být tak vysoká, aby se celá půjčka zaplatila maximálně do sedmi let. Splácení úvěru bude probíhat pravidelnými měsíčními splátkami. Dle vašich možností si nastavíte i den, do kdy se bude muset poukázat pravidelná splátka na vaši půjčku – například den po výplatě apod. Úrok, který budete mít v den uzavření smlouvy, bude platit po celou dobu existence půjčky.

Co je to RPSN?

RPSN (roční procentní sazba nákladů) znamená úhrn poplatků a ostatních nákladů, které klienti celkem zaplatí bance, pokud půjčku řádně splácí. Jedná se o částku mimo jistinu. RPSN je vyjádřením procentního podílu z dlužné částky, který byl splacen klienty za období jednoho roku. Daná úroková sazba nezahrnuje poplatky – RPSN ano.